Türkiye’nin tek dekorasyon ve tasarım merkezi addresistanbul, Denizhan Özer ve Esmer Erdem küratörlüğünde gerçekleştirilen “İstanbul Zamanı” adlı resim ve tasarım sergisine, 6 Ekim – 30 Ekim 2016 tarihleri arasında, sanat severlerle buluşuyor.

devrim_erbil_01Devrim Erbil’in İstanbul Konuşuyor Adlı Eseri

Sanatçıların İstanbul’a bakış açılarını yansıtan ve resim, heykel, fotoğraf, video art, enstalasyon ve tasarım objelerden oluşan serginin açılışı dün akşam sanat dünyasının önde gelen isimleri katılımıyla gerçekleştirildi.

Sergide, “İstanbul Konuşuyor” adlı tablosu ilk kez sergilenen ressam Devrim Erbil, “Burada sergilenen resmim, İstanbul’u en güzel betimleyen tarihi yarımadanın benim görüşümle oluşan bir resimdir” dedi. Resimlerinde İstanbul’un ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Erbil, “İstanbul’un tarihi dokusunun korunması gerek. Bu sorunları da mimarlar çözmeleri. Ben İstanbul’u çizerken uzaktan bakarak çiziyorum. Beni rahatsız edecek ayrıntıları görmemeye çalışıyorum” diye konuştu.

addresistanbul Genel Müdürü Derya Devrim de “Bizim için sanat ve tasarım çok önemli. Türkiye’deki değerli sanatçılarla sanat bilincinin oluşmasına katkı sunmaya çalışıyoruz. İstanbul’da yapılan birçok sanat ve tasarım etkinliğine yurtdışından sanatçılar geliyor. Bizim sanatçılarımıza ve tasarımcılarımıza çok az yer veriliyor. Bu sebeple biz de kendi ustalarımızla ve yeni sanatçılarımıza, tasarımcılarımıza daha çok yer vermeyi gözetiyoruz” dedi.bedri_baykam_01

Sergide Devrim Erbil’in yanı sıra, Bedri Baykam, Süleyman Saim Tekcan ,Resul Aytemür, Mahir Güven, Saim Erken, Sait Günel, Gül Ilgaz, Emre Tandırlı, Mustafa Albayrak, Kadir Ablak, Zafer Erkan, Emine Şenses, Ahmet Şinasi İşler, Suna Tüfekçibaşı, Gaye Ateş, Tolga Boztoprak, Mevlüt Akar, Baki Bodur, Vasıf Pehlivanoğlu, Evren Karayel Gökkaya, Ömer Muz, Ziyaeddin Nuriev, Yılmaz Zenger, Emre Ertürk NY, Belkıs Balpınar, Eli Bensusan, Nuray Ada, Damla Temiz, Canan Demirel,Selçuk Derinöz’ün de aralarında bulunduğu 60’tan fazla sanatçının İstanbul’u anlatan yapıtlarıyla yer alıyor.

Geçmişle geleceği, düş ile gerçeği bir arada değerlendiren “İstanbul Zamanı” sergisi 30 Ekim’e kadar addresistanbul’da hergün 10.00 – 19.00 saatleri arasında görülebilir.

 

Bedri Baykam’ın İstanbul Legends
Golden Horn adlı eseri

Ziyaretçi Sayımız: